ГОРНЯТКО КАВИ ПО-IРЛАНДСЬКИ

ГОРНЯТКО КАВИ ПО-IРЛАНДСЬКИ

Чудовим зимовим вечором 1940-го (а деякi джерела стверджують, що це був 1942й) група американських пасажирів зійшла з панамського рейсу в холод аеропорту «Фойнес» в західній Ірландії, графство Лімерик. Щоб туристи гарненько зігрілися, шеф-кухар «Фойнес» Джозеф Шерідан хлюпнув в їхню каву по щедрiй ложці віскі. «Це бразильська кава?» — Поцікавилася одна з дам. «Ні, мем, це кава по-ірландськи», — відповів Джозеф.

Майже через півстоліття, в 1988 році, NSAI, Ірландська національна організація стандартiв, опублікувала офіційний рецепт Irish Coffee. Більш того, за традицією, щороку 19 липня в Фойнс відзначається день ірландського кави, куди злітаються барісти з усього світу, змагаючись у мистецтві приготуванні напою Джозефа Шерідана.
За минулі 70 років всесвітньої слави «Кава по-ірландськи» обросла варіаціями, в нiй з’явилися вершки, коричневий цукор, іноді мед. І вона як і раніше одна з найкращих напоїв, особливо коли навколо прекрасна зимова ніч!
Рекомендований стакан — ірландська кавова чашка (irish coffe cup).
Приготуйтеся до того, що нам знадобиться оригінальний ірландський віскі, при цьому краще використовувати такі як: Bushmills, Jameson або Tullamore Dew.

А тепер перелік інгредієнтів і їх пропорції:

· 80 мл гарячого чорної кави;
· 40 мл ірландського віскі;
· 1 чайна ложка нерафінованої цукру;
· 30 мл збитих вершків.


Зваріть міцний еспресо. Змішайте його з віскі і цукром і дайте цукру розчинитися. Саме він додасть напою ту щільність, яка утримає вершкову шапку на поверхні. Кавову суміш нагрійте, але не дайте їй закипіти. Налийте в кавову чашку. Вершки наливайте повільно і акуратно, по задній стінці столової ложки. Спочатку ложку опустіть до самої поверхні кави, а потім повільно піднімайте вище.
В оригінальному рецепті вершки не збивають, але це справа смаку.
Подавати, ясна річ, гарячим.

СМАЧНОГО!!!!

Ждем Ваших запросов по адресу:   
Контакты менеджера:
zaplatiandleti@gmail.com
тел: +38 067 506 99 92
тел: +38 050 565 34 12
тел: 044 257 01 27

Комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Рейтинг

*

code