ГОРНЯТКО КАВИ ПО-IНДIЙСЬКИ

ГОРНЯТКО КАВИ ПО-IНДIЙСЬКИ

Все почалося в середні XVI століття … У той час вже кілька століть поспіль араби «тримали» кавовий ринок. Вся кава з Ефіопії в світ йшла виключно через Ємен. Iї почали тут вирощувати — і єменський сорт «мока» в той час став означати «кава» …

Згідно з легендою, в XVI столітті мандрівному мусульманському прочанинові-суфію Бабабудану вдалося вкрасти у арабів 7 кавових зерняток, які він привіз до Індії і посадив у районі штату Карнатака.
З тих пір вдячні індуси називають район, де почалося кавова історія, Bababudangiris, і в його околицях до сьогоднішнього дня вирощують каву.
Кава росте в декількох штатах Індії (а всього їх 28), але центральним регіоном,  є  Карнатака зі столицею Бангалором.
Зерна, які монах Бабабудан завіз у країну, були арабікою, але вирощує i продає країна сьогодні більше робусту, свого часу завезену з індонезійської Яви.

Індійська робуста вважається сьогодні однією з кращих у світі. Вона дуже хороша для кавових блендів (сумішей) тому головним клієнтом індійців традиційно є італійці — вони перші в рейтингу імпортерів індійської кави.

Варто також згадати про способи обробки кави — мита індійська арабіка називається «plantation», її крупне зерно називається «Plantation AA», а її найбільший розмір називається «Mysore Nuggets» — свого роду вищий сорт індійської арабіки (зазвичай пишуть скорочено MNEB — «Mysore Nuggets Extra Bold «).

У кавовому світі Індія має декілька унікальних відмінностей. Найголовнішим і відомим з них, звичайно ж, є кава MONSOON MALABAR
Насправді «monsooning» (від слова «monsoon» — «мусон») — це процес обробки зерен Мусон вітрами і дощами. Ним може бути як арабіка, так і робуста (і навіть частіше робуста).
Ця обробка проводиться на Малабарському узбережжі — південно-західної частини півострова, трохи нижче знаменитого Гоа.
«Monsooning» прийшов з першої половини минулого століття, коли каву з Індії в Європу перевозили вітрильниками.
Середнє плавання тривало до 3-х місяців. За цей час зерна в трюмах корабля піддавалися тривалому впливу підвищеної вологості, кава «набиралася» морськими вітрами, що призводило до зміни кольору зерен (із зелених вони перетворювалися на жовтуваті) і смаку.
Коли на зміну парусникам прийшли пароплави (до того ж з’явився Суецький канал) і період перевезення різко скоротився за часом, замовники стали отримувати зелену каву. Але їм хотілося колишньої, жовтої кави.
Щоб відтворити процес монсунінга, в сезон мусонів (травень-вересень), кавові зерна розташовують під навісами на кілька днів. Розкладають їх шарами до 20 см і постійно перемішують на надзвичайно вологому повітрі.
Потім каву збирають у полотняні мішки, складають гіркою в продуваємих складах і залишають на волю мусонів. Вітер обдуває мішки з усіх боків протягом 12-16 тижнів.
За цей період зерна збільшуються в розмірі майже вдвічі і міняють смак і колір — зовсім як під час морської подорожі … Тоді і з’являється цей своєрідний золотистий відтінок зерен.
Monsoon Malabar має і свій відмітний смак. Описати його досить складно, але спробувавши — ви легко відрізните його від інших сортів.
Другою унікальною особливістю індійської кави є те, що вона ВСЯ вирощується виключно в тіні.
Якщо Мусони з солоним морським вітром забирають з кавових зерен зайвий фруктовий смак, то вирощена в повній тіні кава — більше рівномірна у дозріванні, і в нiй набагато менше кислоти, і в цьому сенсі вона набагато збалансованiша нiж південноамериканська арабіка.
Для створення тіні часто використовуються не фруктові дерева (як, наприклад, у Південній Америці), а «silver oak» («срібний дуб» ), wild fig (дике фігове дерево) або jackfruit
Більш високорослі дерева, що створюють тінь, захищають своїх менших кавових братів не тільки від сонця, але і від дощу — адже крім цілющої вологи дощові краплі іноді несуть і проблему (особливо в Індії, де більше 120 днів у році йде дощ). У неприкритих високими деревами сетах на плантації часто можна побачити «голі» дерева, з яких краплі сильного дощу позбивали не тільки плоди, а й листя …

І так, кава по-індійськи — це досить оригінальний рецепт кави з насиченим ароматом і багатим смаком. В індійській кухні широко застосовують спеції і прянощі, тому логічно, що в цьому напої одним з інгредієнтів є гвоздика, а також … яйце … так-так…це не помилка, а так звана екзотика;)

Каву по-індійськи зазвичай подають з великою кількістю цукру і молока, щоб пом’якшити гостру пряну їжу.

Для того, щоб приготувати каву, зерна дбайливо обсмажують.Ретельно розмелюють.
Перемішують з пальмовим цукром з розрахунку 2 чайних ложки на порцію.
Кавову суміш додають в турку і ставлять на плиту.Додають гвоздічку.Можно додати ром.У зварену гарячу каву додають сире яйце.

При цьому приготуйтесь, що пінки з білка будуть плавати на поверхні кави, а жовток лежати на дні.) Якщо ви спробуєте виловити жовток з чашки з кавою
і надкусити його, він бризне в різні боки. Тому прийнято роздавлювати жовток, тоді ваша кава набуває приємний кремовий колір. Після того, як кава готова, додають до неї вершки

Насолоджуйтесь кавою по-індійськи!

СМАЧНОГО!

Ждем Ваших запросов по адресу:   
Контакты менеджера:
zaplatiandleti@gmail.com
тел: +38 067 506 99 92
тел: +38 050 565 34 12
тел: 044 257 01 27

Комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Рейтинг

*

code